Válassza ki, hogyan szeretné megvásárolni a Presztízs Sport Magazint.

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Sport Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Sport Magazint!
Online újság Újság

Bezárás

Válassza ki, hogyan szeretné megvásárolni a Presztízs Style Magazint.

Fizessen elő, olvassa az interneten a Presztízs Style Magazint! Keresse az újságárusoknál a Presztízs Style Magazint!
Online újság Újság

A férfi, akire lehet számítani

dr. Szász Adrián
|
ifj. Nagy György
|
2021.03.30.
|
Alig több mint tíz éve kezdett el kézilabdázni, s a posztján 26 éves korára – neves szaktekintélyek szerint is – a világ legjobbjai közé ért. Vezéregyéniség úgy a klubjánál, mint világversenyeken a válogatottban, All Star-együttesekbe is rendszeresen beválasztják. A 207 centiméteres magasság a Pick Szeged beállója esetében 207 centiméternyi alázattal és önbizalommal párosul, ami egyik sportágban sem hátrány, sőt enélkül a tehetség valószínűleg hiábavaló volna. Ezt Bánhidi Bence is nagyon jól tudja, aki Győrből indulva Balatonfüreden érett és edződött hozzá a kézilabdaelithez. Nincs kizárva, hogy jelenlegi, Tisza-parti állomáshelyéről előbb-utóbb külföldi bajnokságba vezet az útja – nem mintha itthon ne lenne boldog, miután a sportsikerek mellett a szerelem is rátalált.

 

– Vízöntő a csillagjegyed. Amikor rákerestem, milyenek a Vízöntők, azt találtam elsőre, hogy „bölcs bohócok”. Ez igaz rád?
– Na, ezt még nem olvastam! (nevet) Eddig úgy tudtam, a Vízöntőknek egyetlen hibájuk van: hogy nincs bennük hiba. De várj, megkérdezem a páromat! (megkérdezi) Nem, ő sem hallott még ilyet, pedig nagyon sok horoszkópot látott. De azt mondja, van benne valami. Mondjuk mókamesternek nem tartom magam, de jóval érettebbnek a koromnál igen. Ebből a szempontból nem is huszonhat évesnek saccolnám magam, hanem egy kicsivel harminc fölé…
– Ez a koraérettség már gyerekként is megmutatkozott valamiben?
– Talán abban, hogy mindig is talpraesett típus voltam, sosem kellett, hogy anyáék vigyenek edzésre vagy az iskolából haza. Felszálltam a buszra, vagy elmentem biciklivel. Amit meg kellett oldanom, azt mindig megoldottam.
– A kézilabdával viszont elég későn találtatok egymásra. Mit csináltál 14 éves korodig?
– A fociban próbáltam kibontakoztatni a tehetségem, de hál’ istennek nem sikerült. Amikor nagypályára kerültem, az már nem tetszett annyira. Túl sokat kellett futni. Középhátvéd voltam egyébként, a legkeményebb fajtából. Már az első tíz percben mindig volt egy sárga lapom, mert valakinek odacsúsztam, csak az volt a gond, hogy általában nem a labdát értem el…
– Már akkor is nagyobb termetű voltál a kortársaidnál?
– Mindig is! De akkoriban még a puhább típus, kevés izommal. Amikor 16 évesen elkerültem Győrből Balatonfüredre, na, akkor kezdtem el egyre többet konditerembe meg külön edzőhöz járni, hogy fizikailag is felvegyem a versenyt a többiekkel. Addig egy picit lemaradva éreztem magam, jóformán a nulláról kezdtem építkezni, két kilométert sem bírtam lefutni. De aztán elkezdtem szélesedni!
– Egyértelmű volt számodra, hogy versenysportoló leszel? 
– Füredre még úgy mentem, hogy előtte a rendőri pályán is komolyan gondolkodtam. A beöltözött TEK-esek például nagyon tetszettek, köztük el tudtam volna képzelni magam. Füreden szerencsére volt is rendészeti szakközépiskola, úgy voltam vele, kipróbálom magam kézilabdában, és ha az nem jön be, marad a rendőri vonal. Létezett tehát B opcióm is, bár akkor még nem volt világos, melyik lesz az A, és melyik a B, úgyhogy feltettem mindkettőt egy lapra. Aztán valamelyikből tényleg lett valami…
 
A teljes cikk a Presztízs Sport 9/3-as számában olvasható.
Még nincs értékelve
Archívum